O Društvu

Hrvatsko društvo za fundamentalnu fiziku (HDFF) je nestrukovna udruga za kritičko promicanje novih ideja, znanja i spoznaja o svemiru i životu u njemu, kroz druženje i aktivno sudjelovanje u organizaciji popularnih predavanja, seminara i debatnih stolova i radionica, te u organizaciji skupova. Postavke fundamentalne fizike su osnova za dubinsko razumijevanje logičke funkcionalnosti svemira i kao takve trebaju biti na prihvatljiv način dostupne svakome, a ne samo uskom krugu specijaliziranih znanstvenika i stručnjaka.

Cilj i misija HDFF je okupiti što veći broj zainteresiranih članova, raznih profesija i zanimanja, posebno mladih i onih izvan znanstvenih institucija, koji imaju vlastite ideje i kritička promišljanja o svemiru, prirodnim silama, materiji i postanku života.

Svrha osnivanja HDFF je pokušaj da se znanost o svemiru učini dostupnim svima koje to područje znastvene spoznaje zanima, a ne usude se o tome javno polemizirati.

Vizija HDFF je osnivanje Centra za fundamentalnu fiziku (CFF) u kojem bi se kritički ispitivali temelji na kojima počiva naša sadašnja predodžba o svemiru u kojem živimo.

Aktivnost HDFF,odvija se kroz sekcije koje članovi društva osnivaju prema problematici i temama koje ih posebno zanimaju o svemiru, npr. istraživanja svemira, modeli svemira, relativnost, gravitacija, crne rupe, tamna materija, tamna energija itd…

HDFF © 2014 Design by MDEAN