O Udruzi

Centar za neurorazvojnu integraciju refleksa je udruga koja okuplja stručnjake, roditelje osoba s invaliditetom te djecu, mlade i odrasle s invaliditetom. Imamo oko 150ak članova, uglavnom djece i mladih s Downovim sindromom, cerebralnom paralizom i drugim razvojnim teškoćama. Naše aktivnosti usmjerene su na unapređenje zdravstvene skrbi, psihosocijalne podrške, obrazovanja, zapošljavanja i uključivanja u zajednicu osoba s invaliditetom. Također, promičemo i olakšavamo znanstvena i druga istraživanja vezana za invaliditet.

Naš cilj je uključiti i osnažiti osobe s intelektualnim teškoćama, njihove obitelji, njegovatelje, stručnjake, građane i širu javnost da sudjeluju u aktivnostima koje pridonose poboljšanju kvalitete života osoba s intelektualnim teškoćama. Značajan dio našeg rada uključuje poboljšanje kvalitete života šire populacije kroz neurorazvojnu integraciju refleksa i art terapiju.

Pružamo podršku obiteljima koje žive s osobama s intelektualnim teškoćama putem edukacije o pravima i mogućnostima skrbi, razvoja sustava za samostalan život te provođenja drugih oblika podrške kako bi se osigurale jednake prilike. Također, promičemo i potičemo volontiranje te surađujemo s raznim udrugama, institucijama i organizacijama kako bismo pružili sveobuhvatne usluge usmjerene na maksimalizaciju potencijala naših članova.

Pokrenuli smo keramičku radionicu za deset članova te organizirali rekreativnu radionicu veslanja/kajakaštva u suradnji s Kajakaškim klubom Matija Ljubek. Osim toga, provodimo radionicu plesne terapije za deset sudionika.
Naše usluge obuhvaćaju terapije integracije refleksa te terapije koje koriste švedsku Freja metodu kazališne radionice.
Provodimo s našim članovima likovne i glazbene radionice. U suradnji s Pučkom otvorenom učilištu Zagreb organiziramo kulinarsku, slastičarsku i digitalnu radionicu za naše članove.
Organiziramo logopedske te radionice za razvoj socijalnih i komunikacijskih vještina.
U 2024. pokrenuli smo novu radionicu za mlade koja pruža jedinstvenu priliku za osamostaljivanje i nastavak obrazovanja nakon završene srednje škole.
Program uključuje praktične vještine poput samostalnog kretanja po gradu, s naglaskom na korištenje tramvajskih linija za lakše snalaženje u urbanom okruženju. Također, organiziramo posjete muzejima, što mladima omogućuje obogaćivanje kulturnih znanja i iskustava. Potičemo aktivan stil života kroz planinarenje i druge sportske aktivnosti, a posebnu pažnju posvećujemo edukativnim i zabavnim sadržajima koji osnažuju mlade u svakodnevnom životu. Cilj radionice je stvoriti samopouzdane i neovisne mlade osobe spremne za nove izazove.
Nadalje, sudjelujemo u sufinanciranim projektima s Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike te s Gradom Zagrebom i Zagrebačkom županijom.
Izrazito smo zahvalni na podršci našeg Zlatnog sponzora, hrvatske tvrtke Comping, kao i ostalim sponzorima, uključujući Janaf, HBOR, PEVEX, ZAMP i mnoge druge. Njihova potpora ključna je za realizaciju naših programa i aktivnosti te omogućuje da zajednički doprinosimo boljitku naše zajednice.
Redovito organiziramo panele u suradnji s Edukacijsko-rehabilitacijskim fakultetom na temu kao što je „Zaštite mentalnog zdravlja kod osoba s intelektualnim teškoćama“.

Top